تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 - 23:30
کد خبر : 234

۵ راه برتر برای بهترین زندگی در حال حاضر

۵ راه برتر برای بهترین زندگی در حال حاضر

۱. در لحظه حال زندگی کنید زندگی در لحظه حال ممکن است دشوارتر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. انسان ها بیشتر وقت خود را صرف تمرکز بر گذشته یا آینده می کنند و دلیل آن شرطی شدن است. یادگیری نحوه زندگی در لحظه می تواند رفاه عمومی و لذت شما را

۱. در لحظه حال زندگی کنید
زندگی در لحظه حال ممکن است دشوارتر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. انسان ها بیشتر وقت خود را صرف تمرکز بر گذشته یا آینده می کنند و دلیل آن شرطی شدن است. یادگیری نحوه زندگی در لحظه می تواند رفاه عمومی و لذت شما را از زندگی بهبود بخشد. ما می‌توانیم ذهن‌آگاهی را با نگاه کردن به اطراف یا توقف برای «بوییدن گل‌ها» تمرین کنیم. با یک لحظه نفس کشیدن در واقعیت فعلی خود، می توانید کاملاً در آن غوطه ور شوید و به چیزهایی توجه کنید که ممکن است قبلاً نادیده گرفته شده باشید.

اگرچه ممکن است فرآیند ساده ای به نظر برسد، اما تسلط بر چند کار واقعاً دشوار است. در طول روز، شعبده بازی در بسیاری از چیزها و منحرف کردن توجه خود به موارد حواس پرتی به طور همزمان مانع از حضور کامل شما می شود. شما می توانید جزئیاتی را که ممکن است نادیده گرفته باشید، با تمرکز بر یک چیز در یک زمان به جای تلاش برای انجام چندین کار در آن واحد، به یاد بیاورید. این همچنین به شما این امکان را می دهد که برای آنچه در حال وقوع است سپاسگزار باشید و از جزئیات آن لحظه قدردانی کنید. نوشتن چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید نیز راهی عالی برای تمرکز بر عناصر مثبت زندگی شما و آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد است. این به شما این امکان را می دهد که شرایط را بپذیرید و چیزهایی را که نمی توانید کنترل کنید رها کنید.

در اینجا چند تکنیک وجود دارد که به تمرین تمرکز حواس قبل از اینکه به تلفن خود نگاه کنید و روز خود را مطابق با Daily Practices by Mindful شروع کنید، کمک می کند.

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، روی صندلی یا تخت خود بنشینید، چشمان خود را ببندید و روی احساسات بدن و اطراف خود تمرکز کنید.
روز خود را با سه نفس عمیق شروع کنید، از طریق بینی وارد و از دهان خارج کنید.
با پرسیدن سوالات ساده قصد خود را برای آن روز مشخص کنید
چگونه می توانم امروز حاضر شوم تا بهترین تاثیر را داشته باشم؟
چه کیفیت ذهنی را می خواهم تقویت و توسعه دهم؟
برای مراقبت بهتر از خودم به چه چیزی نیاز دارم؟
در لحظات سخت، چگونه می توانم نسبت به دیگران و خودم دلسوزتر باشم؟
چگونه ممکن است احساس ارتباط و رضایت بیشتری داشته باشم؟
در طول روز، با خودتان چک کنید! لحظه ای وقت بگذارید، نفس بکشید و سؤالات قصد خود را دوباره بررسی کنید

۲. کارهایی را که دوست دارید انجام دهید
چه چیزی ما را بیشتر از انجام کارهایی که از آن لذت می بریم خوشحال می کند؟ همه ما زمان محدودی برای صرف هر چیزی داریم، و همه ما از اهمیت کارآمد بودن در زمان خود آگاه هستیم. روزهای خود را عاقلانه سپری کنید و به این فکر کنید که چگونه از زمان خود استفاده می کنید و آن را کجا می گذرانید. کارهایی که انجام می دهید و اطرافیانتان بر میزان لذت و احساس ارزشمندی شما تأثیر می گذارد. شما می‌خواهید زمان بیشتری را صرف فعالیت‌هایی کنید که به لذت بردن شما کمک می‌کنند و به جای اینکه آن را از بین ببرید، انرژی را تامین می‌کنند.

طبیعت یک راه عالی برای درمان خود است! به گفته دکتر سوزان پرستون، مربی مشاوره بالینی سلامت روان در دانشگاه جنوبی ویرجینیا بیچ، «بیرون بودن و گذراندن وقت در طبیعت برای سلامت روانی افراد مفید است، زیرا به او اجازه می‌دهد استرس را کاهش دهد.»

پرستون می‌گوید: «تحقیقات نشان داده‌اند که گذراندن وقت در طبیعت با کاهش سطح بیماری‌های روانی همراه است و قوی‌ترین پیوندها با کاهش علائم افسردگی و اضطراب، علاوه بر افزایش عزت‌نفس است».

کاوش و آزمایش در محیط شما یک کانال عالی برای رشد است. به علاوه، ممکن است متوجه شوید که زندگی خود را با عشق جدیدی به باغبانی یا صخره نوردی بهبود می بخشید.

۳. مراقب سلامت روحی و جسمی خود باشید
مراقبت از خود عشق به خود است! مراقبت از خود برخلاف خودخواهی است و می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت به نظر برسد. باید الهام بخش باشد، روشنگری کند و شما را تشویق کند که زندگی ای داشته باشید که شما را خوشحال کند. با مراقبت از خود، ممکن است با اعتماد به نفس، مؤثرتر و با اشتیاق زندگی کنید.

مراقبت از خود فیزیکی یک مفهوم اساسی به نظر می رسد اما اغلب نادیده گرفته می شود. خودمراقبتی فیزیکی شامل مراقبت از خود از نظر آنچه مصرف می‌کنید، میزان ورزش، عادات خوابتان و اطمینان از اینکه نه تنها احساس خوبی دارید، بلکه ظاهر خوبی نیز دارید، می‌شود. فعالیت بدنی برای کاهش استرس، کاهش خطرات مربوط به سلامتی، مدیریت وزن و بهبود خلق و خوی شما عالی است. سلامت جسمانی و روانی دست به دست هم می دهند.

سلامت روان شما مهم است! اغلب، سلامت روان نادیده گرفته می شود. اکنون بیش از هر زمان دیگری، مراقبت از سلامت روان خود در مواجهه با عدم قطعیت بیماری همه گیر بسیار مهم است. شما می توانید با مشخص کردن چیزی که با آن مبارزه می کنید و درخواست کمک از سلامت روان خود مراقبت کنید. محققان کشف کرده اند که “مغز ما دارای چیزی است که به عنوان “پلاستیسیته عصبی” شناخته می شود. این بدان معنی است که آنها می توانند ارتباطات جدیدی بین سلول های عصبی ایجاد کنند و به مغز شما اجازه می دهند مسیر را تغییر دهد، سیم کشی مجدد کند و رشد کند. همچنین به این معنی است که مغز شما می‌تواند از سوراخ‌های الگوی افکار منفی خرگوش بیرون بیاید و آنها را برای بهبود رفاه «بازنویسی» کند.

۴. ایجاد/تعمیر اتصالات معنی دار
روابط معنادار هسته اصلی یک تجربه شاد انسانی است. همه ما دوست داریم در محاصره افرادی باشیم که معنا و عشق را به زندگی ما می آورند. با باز بودن و آسیب پذیر بودن، می توانیم اجازه دهیم این نوع روابط در زندگی ما ریشه دوانند. روابط معنادار یک شبه به وجود نمی آیند، آنها زمان می برند. ما باید به این روابط انرژی، زمان و ارزش اضافه کنیم تا آنها کار کنند.

اگرچه آنها می توانند چالش برانگیز باشند، کیفیت این روابط مستقیماً بر کیفیت زندگی ما تأثیر می گذارد. روابط باید پرورش داده شوند و به ما توجه کنیم تا رشد کنند، در غیر این صورت فقط از بین می روند.

۵. حد و مرزهای سالمی برای خود تعیین کنید
بزرگسال بودن به معنای تعیین حد و مرز برای خود است. برای اینکه خود را پاسخگو، ایمن و سالم نگه دارید، باید مرزها و سیستم هایی را تعیین کنید که هدفشان ارائه بهترین برنامه برای شادی رو به جلو است. با ایجاد این مرزها برای خود، حتی زمانی که در آن لحظه لذت خاصی ندارند، سیستمی ایجاد می کنید که به شما امکان می دهد ساختاری سالم برای زندگی خود ایجاد کنید و بر رفتار خود نظارت کنید.

مرزها چیزی هستند که شما را از بیرون ماندن تمام شب، خوردن فست فود هر شب و افزودن ساختار و نظم به زندگی خود باز می دارند که به شادی کلی شما می افزاید. تعیین حد و مرز نشانه این است که شما خود را دوست دارید و به خود احترام می گذارید و می خواهید به بهای رضایت احتمالی خود را سالم نگه دارید. مرزها ساختار می‌افزایند و زندگی شما را هماهنگ نگه می‌دارند.

مرزها برای هر کس متفاوت است زیرا محدودیت ها و نیازهای ما برای همه متفاوت است. تعیین حد و مرز به شما بستگی دارد. چند نمونه از مرزهایی که می توانید با خودتان داشته باشید عبارتند از…

محدود کردن زمان صفحه نمایش در محیط داخلی
قبل از خواب تلفن همراه نیست
تا دیروقت بیرون نمانید
زیاده روی در نوشیدن و خوردن غذا ننوشید
هر شب بیرون غذا نخوردن
بهترین زندگی کردن یعنی تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود، از نظر روحی و جسمی. سلامت روانی و جسمی شما دست به دست هم می دهد و صرف زمان برای عشق ورزیدن و مراقبت از هر دوی این عناصر برای داشتن یک زندگی شاد بسیار مهم است. اگر با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کنید، به دنبال کمک باشید! شما تنها نیستید و لایق این هستید که بهترین احساس را داشته باشید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.