تاریخ انتشار : شنبه 26 خرداد 1403 - 12:39
کد خبر : 4685

۴ کتاب مخصوص فریمورک جنگو که باید در ۲۰۲۴ بخوانید!

۴ کتاب مخصوص فریمورک جنگو که باید در ۲۰۲۴ بخوانید!

معرفی کوتاه چارچوب جنگو (Django) Django یک چارچوب (framework) وب پرکاربرد پایتونی سطح بالا است که توسعه سریع و طراحی تمیز و کاربردی را ترویج می‌کند. این چارچوب توسط توسعه‌دهندگان باتجربه ساخته شده است و بسیاری از پیچیدگی‌های توسعه وب را بر عهده می‌گیرد تا شما بتوانید روی نوشتن برنامه خود بدون نیاز به اختراع

معرفی کوتاه چارچوب جنگو (Django)

Django یک چارچوب (framework) وب پرکاربرد پایتونی سطح بالا است که توسعه سریع و طراحی تمیز و کاربردی را ترویج می‌کند. این چارچوب توسط توسعه‌دهندگان باتجربه ساخته شده است و بسیاری از پیچیدگی‌های توسعه وب را بر عهده می‌گیرد تا شما بتوانید روی نوشتن برنامه خود بدون نیاز به اختراع دوباره‌ی چرخ، تمرکز کنید. Django رایگان و متن‌باز است.

برخی از ویژگی‌های Django:

 • بسیار سریع: Django برای کمک به توسعه‌دهندگان طراحی شده است تا برنامه‌ها را از مفهوم اولیه تا تکمیل، در سریع‌ترین زمان ممکن بسازند.
 • امنیت فوق‌العاده: Django امنیت را جدی می‌گیرد و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا از بسیاری از اشتباهات رایج امنیتی اجتناب کنند.
 • مقیاس‌پذیری عالی: برخی از شلوغ‌ترین وب‌سایت‌های دنیا از توانایی Django برای مقیاس‌پذیری سریع و انعطاف‌پذیر استفاده می‌کنند.

معرفی کتاب‌های آموزش جنگو در سال ۲۰۲۴:

در سال ۲۰۲۴ تعدادی از کتاب‌های به روز برای آموزش این چارچوب محبوب منتشر شد که در این قسمت به معرفی برخی از معروف‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • کتاب Ultimate Django for Web App Development Using Python

این راهنمای جامع، منبعی ضروری برای توسعه‌دهندگانی است که به دنبال ارتقای مهارت‌های توسعه وب خود در Django و پایتون هستند.

این کتاب با ایجاد یک پایه و اساس محکم و درک معماری Django شروع می‌شود، با تاکید بر الگوی Model-View-Template (MVT) و یک لایه خدمات محوری برای ایجاد برنامه‌های وب مقیاس‌پذیر. سپس کتاب به جنبه‌های عملی پیش می‌رود و خوانندگان را در فرآیند توسعه‌ی یک برنامه‌ی مدیریت وظیفه (Task Management App) راهنمایی می‌کند. این رویکرد عملی، مفاهیم بنیادی را تقویت می‌کند و انعطاف‌پذیری و کارایی Django را در سناریوهای دنیای واقعی به نمایش می‌گذارد.

بخش‌های پیشرفته‌ی کتاب به شما در مقابله با چالش‌های پیچیده کمک می‌کند. این بخش‌ها موضوعاتی مانند جلوگیری از ارسال‌های تکراری فرم، پیاده‌سازی تکنیک‌های قفل‌گذاری خوش‌بینانه و بدبینانه آفلاین، تسلط بر توسعه‌ی API با Django Ninja و اطمینان از قابلیت اطمینان برنامه از طریق تست‌های جامع با pytest را پوشش می‌دهند.

این کتاب با ارائه نکات عملی در مورد استقرار برنامه‌های Django با Docker و Kubernetes به پایان می‌رسد و شما را برای مقابله‌ی مؤثر با چالش‌های دنیای واقعی مجهز می‌کند.

مشاهده جزئیات و دانلود کتاب Ultimate Django for Web App Development Using Python

 

4 کتاب مخصوص فریمورک جنگو که باید در 2024 بخوانید!

 • کتاب Django in Production

این کتاب راهنمای کاربردی آموزش جنگو برای به کارگیری آن در پروژه‌های مختلف است.

این کتاب ابتدا به معنای واقعی «عملکرد خوب» می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا منطق پشت ساخت وب‌سایت‌ها به روش‌های خاص توسط متخصصان صنعت را درک کنید تا یک پایه محکم برای پروژه‌های Django خود ایجاد کنید. سپس، با کاوش عملی، رازهای پنهان Django را کشف خواهید کرد و از قدرت Docker و کنترل نسخه به نفع خود استفاده خواهید کرد.

شما در مورد تسلط بر قلاب‌های Git برای نگهداری کارآمد کد، ایجاد یک خط لوله‌ی CI قوی و مهار کردن قابلیت‌های AWS Beanstalk، نکاتی به دست خواهید آورد. این ابزارها شما را قادر می‌سازند تا محصولات بسیار مقیاس‌پذیر توسعه دهید – مجموعه‌ای از مهارت‌های ضروری برای توسعه‌دهندگان مشتاقی که در حال انتقال از نقش‌های junior به senior هستند. بعداً، اهمیت نظارت را درک خواهید کرد و با ابزارهای استاندارد صنعتی که توسط متخصصان برای شیوه‌های نظارت مؤثر استفاده می‌شود، آشنا می‌شوید.

با پایان رساندن این کتاب، خود را از دیگران متمایز خواهید کرد و مجهز به دانش و تخصص لازم برای پیشرفت به عنوان یک توسعه‌دهنده‌ی باتجربه Django خواهید شد.

مشاهده جزئیات و دانلود کتاب Django in Production:

https://faghatketab.ir/product/django-in-production/

 • کتاب Django 5 By Example

اگر می‌خواهید با انجام کار عملی، Django را یاد بگیرید، این کتاب برای شماست.

«Django 5 به صورت عملی» پنجمین نسخه از مجموعه پرفروش است که به شما در ساخت برنامه‌های وب واقعی کمک می‌کند. این کتاب شما را در مراحل برنامه‌ریزی و ایجاد، حل مشکلات رایج و اجرای بهترین شیوه‌ها با استفاده از رویکرد گام‌به‌گام راهنمایی می‌کند.

شما طیف وسیعی از موضوعات توسعه‌ی برنامه‌های وب را از طریق چهار پروژه‌ی مختلف پوشش خواهید داد: یک برنامه‌ی وبلاگ، یک وب‌سایت اجتماعی، یک برنامه‌ی تجارت الکترونیک و یک پلتفرم آموزش الکترونیکی. با ساخت برنامه‌های وب پایتونی کامل، دنبال کردن برنامه‌های پروژه‌ی دقیق و درک چگونگی و چرایی Django، موارد جدید را در Django 5 یاد بگیرید.

این کتابی عملی و قابل فهم است که به شما کمک می‌کند تا به سرعت برنامه‌های وب ایجاد کنید.

ویژگی‌های کلیدی این کتاب

 • به‌روزرسانی‌شده با ویژگی‌های Django 5، برنامه‌ریزی دقیق اپلیکیشن، ابزارهای بهبودیافته و راهنماهای GPT برای گسترش پروژه‌ها
 • یادگیری اصول اولیه Django، از جمله مدل‌ها، ORM، نماها، قالب‌ها، URLها، فرم‌ها، احراز هویت، سیگنال‌ها و واسطه‌ها
 • ادغام جاوااسکریپت، PostgreSQL، Redis، Celery، Docker و Memcached در برنامه‌های کاربردی خود

مشاهده جزئیات و دانلود کتاب Django 5 By Example:

https://faghatketab.ir/product/django-5-by-example/

 • کتاب Hands-On Microservices with Django

آیا شما یک توسعه‌دهنده‌ی Django هستید که به دنبال استفاده از میکروسرویس‌ها برای ساخت برنامه‌های وب بهینه‌سازی‌شده و مقیاس‌پذیر می‌باشید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس این کتاب برای شماست. با میکروسرویس‌ها، می‌توانید یک برنامه را به سرویس‌های مستقل تقسیم کنید که هر کدام حوزه‌ی خاصی را پوشش می‌دهند و به صورت ناهمزمان (آسنکرون) اجرا می‌شوند و در عین حال به طور کلی فرآیندها را اجرا می‌کنند.

این کتاب با عنوان «میکروسرویس‌های کاربردی با Django» که توسط یک توسعه‌دهنده‌ی باتجربه پایتون نوشته شده است، به شما می‌آموزد که چگونه با استفاده از Django و اجزای همراه مانند Celery و Redis، میکروسرویس‌ها را توسعه و استقرار دهید.

شما با یادگیری اصول میکروسرویس‌ها و صف‌های پیام/وظیفه و نحوه‌ی طراحی مؤثر آن‌ها شروع خواهید کرد. سپس روی ساخت اولین میکروسرویس‌های خود با API‌های RESTful Django (DFR) و RabbitMQ تمرکز خواهید کرد و در این مسیر اصول بنیادی را به طور کامل یاد خواهید گرفت. با پیشرفت، نحوه‌ی کانتینر‌سازی (dockerizing) میکروسرویس‌های خود را فرا خواهید گرفت. بعداً کشف خواهید کرد که چگونه آن‌ها را برای محیط‌های تولید بهینه و ایمن کنید.

در پایان این کتاب، مهارت‌های لازم برای طراحی و توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی میکروسرویس Django آماده‌ی تولید با DFR، Celery/RabbitMQ، Redis و چارچوب کش Django را به دست خواهید آورد.

ویژگی‌های کلیدی کتاب Hands-On Microservices with Django:

 • ارائه، بهینه‌سازی و ایمن‌سازی میکروسرویس‌های با عملکرد بالا در Django این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه میکروسرویس‌های با کارایی عالی را در Django پیاده‌سازی، بهینه‌سازی و ایمن کنید.
 • استفاده از اجزای استاندارد جامعه برای میکروسرویس‌ها
 • تبدیل برنامه‌های یکپارچه‌ی موجود به میکروسرویس‌ها این کتاب همچنین به شما نحوه‌ی تبدیل برنامه‌های یکپارچه‌ی موجود (monolithic applications) به میکروسرویس‌ها را آموزش می‌دهد.

دانلود کتاب Hands-On Microservices with Django

 

4 کتاب مخصوص فریمورک جنگو که باید در 2024 بخوانید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی